Ľutujeme, registrácia bola ukončená.

KURZ JE ZRUŠENÝ .... je nám to ľúto, ale žiaľ nepodarilo sa naplniť ani minimálnu kapacitu účastníkov. Pokúsime sa však v budúcnosti túto ponuku aktualizovať opäť. V prípade akéhokoľvek záujmu o tento typ vzdelávacej aktivity nás neváhajte kontaktovať. OZ Terapeutika: ozterapeutika@gmail.com


  • Dátum: 22.10.2022 09:00
  • Poloha Račianska 15, Bratislava, Slovensko (Mapa)
  • Viac informácií: Tanečná sála štúdia Majig Movements na Račianskom mýte v Bratislave. Príjemné prostredie, kuchynka, toalety, šatňa.

Cena: 95

Popis

Popis kurzu

Vzdelávací - jednodňový kurz je určený najmä pre profesionálov v oblasti starostlivosti o ľudí s demenciou, ale inšpirovať sa môžu aj tí, ktorých zaujíma, ako sa dá využiť pohyb a tanec v práci s klientom či skupinou. Informácie získate najmä zážitkovo: workshopy, tanečno-pohybové  techniky, brainstorming, praktická ukážka ako sprevádzať pohybom a tancom v rámci jedného stretnutia, tanečno-pohybové pomôcky, vcítenie sa do role človeka s obmedzením. No nebudú chýbať ani videa z praxe a teória.

Kurzom Vás bude sprevádzať lektorka Henrieta Šoltys Košalová

Liečebná pedagogička a tanečno-pohybová terapeutka. Od roku 2009 tvorí a realizuje predovšetkým nefarmakologické programy pre seniorov s demenciou, vzdeláva a je súčasťou medzinárodných projektov s cieľom zviditeľniť a podporiť telesné- emocionálne a sociálne prežívanie ľudí s demenciou v inštitucionálnej, ako aj domácej starostlivosti. Svoje skúsenosti s tanečno-pohybovou terapiou získala najmä počas 4 ročného psychoterapeutického výcviku v tanečno-pohybovej terapii v Prahe (www.tanter.cz), ale aj počas odbornej stáže metodológie tanečnej terapie podľa "Marie Fux" vo Flórencii, Livorne a na Sicílii, či počas odbornej praxe v špecializovanom zariadení pre mládež s viacnásobným postihnutím v Londýne.


Kapacita kurzu je obmedzená na minimálne 6 a maximálne 14 účastníkov.


Časový harmonogram kurzu: 

8:30 - 9:00 - príchod a registrácia účastníkov na mieste kurzu

9:00 - 12:00 - 4 hod. blok kurzu (1 hod. - 45 min.)

12:00 - 14:00 - pauza na obed a oddych (je vo vlastnej réžii účastníka)

14:00 - 17:00 - 4 hod. blok kurzu (1 hod. - 45 min.)


Miesto kurzu

https://www.majigmovements.sk/tanecne-priestory/

Organizátor kurzu

OZ TERAPEUTIKA, ozterapeutika@gmail.com